Esogu Ders Yönetim Sistemine giriş ve kullanma ile ilgili soru, sorun, görüş ve önerilerinizi enformatik@ogu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.Sisteme yeni kayıt olacak olan öğrencilerin, siteye giriş ve kayıt problemi yaşaması durumunda, adı, soyadı, öğrenci numarası bilgilerini de ekleyerek problemi enformatik@ogu.edu.tr adresine iletebilirler.


Belirli bir süre kullanılmayan hesaplar o dönem başında yapılan düzenlemelere bağlı olarak, belirli bir süre sonra ders kayıtlarından düşülebilmektedirler. Bu işlem kimlik bilgilerini silmemekle beraber dersle kişilerin ilişkilerini silmektedir. Sitede 120 günden fazla faaliyet göstermeyen derslerin öğretim üyeleri için de benzer durum söz konusu olabilmektedir. Bunlar otomatik olarak gerçekleşen işlemlerdir. Kendi dersine giremeyen öğretim üyeleri, enformatik@ogu.edu.tr adresine eposta atar veya 239 37 50 (Meşelik Kampüsü) / 3246 ararlarsa gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Bu kararlar, bellek optimizasyonu ve paylaşımı kapsamında alınmaktadır.


Kullanıcı profil resmini değiştirdikten sonra hala eski resmini görüyorsa, öncelikle Ders Yönetim Sisteminden çıkmalı, ardından web tarayıcısındaki önbelleği temizleyerek tekrar Ders Yönetim Sistemine bağlanmalıdır. Tekrar bağlandığında yeni resim görünecektir.


Son değiştirme: 19 April 2010, Monday, 13:14